2020-09-04 СУЧАСНИКИ ЗБЛИЗЬКА

0

 

C Ь О Г О Д Н І  -
ЗОЛОТИЙ ЮВІЛЕЙ
У ПРОФЕСОРА ГАЛИНИ САБАТ

ПЛОДОНОСНЕ ДЕРЕВО
У САДУ
ТАЛАНОВИТОГО ВЧЕНОГО –
ЛІТЕРАТУРОЗНАВЦЯ,
ФРАНКОЗНАВЦЯ,
ХАРИЗМАТИЧНОЇ І НЕПОВТОРНОЇ
ГАЛИНИ САБАТ

ВІД УСПІШНОЇ СТУДЕНТКИ –
ДО ПРОФЕСОРА

Коли вчений чи поет -
ще жінка й мати, -
То зможе кожну мить
І кожен день
Із Богом розмовляти.

Галина Сабат асоціативна у рядках і між тим, що чітко вписується у розділ першорядних смислів. Зачин у дослідниці, наче у жнивну пору жменька добірних зернин з надією на новий урожай.

Цей настрій реальний як, скажімо, відчуття од розлогого, сказати б, академічного видання знакової книги, яка щойно вийшла друком, «Франко про освіту та виховання», упорядником та редактором якої є Галина Сабат ( – Дрогобич: Коло, 2020. – 436 с.)…

ДОВІДКА

Галина САБАТ закінчила середню школу №1 імені Івана Франка, а 1992 року – з відзнакою філологічний факультет Дрогобицького педагогічного інституту (нині – університету, що носить Франкове ім’я).

Після навчанні у ВУЗІ працювала у Дрогобичі вчителем української мови та літератури. Впродовж 1994-1995 років перебувала на фахових студіях і стажуваннях.
Восени 1996 року Галина Сабат вступила до аспірантури при кафедрі світової літератури Дрогобицького педінституту. У 1999 р. в Інституті літератури ім. Т. Шевченка НАН України успішно захистила кандидатську дисертацію з української літератури (тема — «Сонячна машина» В.Винниченка: проблематика, поетика, жанрова своєрідність»).

Докторську дисертацію «Казки Івана Франка як естетико-поетикальна система» захистила 2009 року в столичному Шевченковому університеті. Нині Г. Сабат – професор кафедри романської філології та компаративістики.

Галина Сабат – координатор роботи оргкомітету літературно-мистецької академії «Країна Франкіана». Нагороджена подякою Міністра освіти та науки за високий професіоналізм та активну участь у роботі журі Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра». Упорядник та автор чотирьох монографій, більше півтори сотень статей, які вийшли у світ як в Україні, так і в сусідніх державах – Польщі, Болгарії, Білорусі, Росії.

<<< Повернутись  

 

Залишити коментар

Blue Captcha Image
Refresh

*

Designed and assembled by IGMA-2012