2019-11-13 ЗМІНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА від АСОЦІАЦІЇ СІЛЬСЬКИХ, СЕЛИЩНИХ РАД ДРОГОБИЦЬКОГО РАЙОНУ

1

ЯК ЗБЕРЕГТИ ПРАВА СІЛЬСЬКИХ ГРОМАД
У СУЧАСНИХ УМОВАХ?

ЧИ ЗМОЖУТЬ ЛЮДИ НА МІСЦЯХ
СКОРИСТАТИСЯ КРОВНИМИ БЛАГАМИ?

Відбулись загальні збори Асоціації сільських, селищних рад Дрогобицького району. Під час ділової, а часом емоційної розмови керівники місцевих рад розглянули питання відстоювання інтересів сільських громад у сучасних умовах. Незмінний голова Асоціації Степан Коваль наполягав на тому, що не можна проводити децентралізацію, коли законодавча база не сприяє об’єднання. Громада, на чолі якої буде лише староста, втратить право розпоряджатися комунальною власністю, майном, землею. Окремі села, на думку п. Коваля, можуть стати своєрідними поселеннями.

Необхідно відстоювати ряд позицій щодо змін до законодавства про добровільне об’єднання громад. Зокрема, йдеться про створення законодавчої бази для проведення місцевого референдуму, збереження впливу громади на розпорядження комунальним майном, землею.

Заступник голови райдержадміністрації Володимир Ханас, який донедавна  очолював Верхньогаївську сільську раду, як ніхто інший розуміє проблеми, з якими доводиться стикатись сільським головам. Рекомендації одного з очільників району логічні і актуальні. До початку створення ОТГ слід вирішити найгостріші та найпроблемніші питання, якими перейняті громади у площині місцевого самоврядування.

 

<<< Повернутись  

 

Залишити коментар

Blue Captcha Image
Refresh

*

Designed and assembled by IGMA-2012