2019-11-04 «ПІЗНАЙТЕ ПРАВДУ І ПРАВДА ВИЗВОЛИТЬ ВАС!»

1

2 листопада, 2019 р.
Музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича
«ДРОГОБИЦЬКА ГОЛГОФА. РЕКВІЄМ». ДОПРЕМ’ЄРНИЙ ПОКАЗ
художньо-документального фільму «Дрогобицька Голгофа. Реквієм»
(режисер – Олександр КОРОЛЬ, сценарист – Тарас МЕТИК, продюсер – Наталія КОПИЧИН)

Стрічка розповідає про історію винищення духовенства УГКЦ та української інтелігенції, політичні репресії під час під окупації Галичини московсько-більшовицькою владою у 1939-41 рр., 1944-59 рр.

У вересні 1939 року Галичина з квітами і синьо-жовтими прапорами зустрічала «червонозоряних братів зі сходу». Однак уже через кілька днів радість змінилася на тривогу. Нова влада запроваджує свої закони: створює радгоспи і колгоспи, конфісковує майно церков, монастирів, заможних господарів, арештовує керівників установ та підприємств. Репресії посилюються щодня. Колишнє приміщення повітового суду на вул. Стрийській у Дрогобичі перетворюється на катівню обласного управління НКВД.

Священики УГКЦ, ієромонахи Чину св. Василія Великого Северіян БАРАНИК, Віталій БАЙРАК і Яким СЕНЬКІВСЬКИЙ вже неодноразово мали розмову з оперуповноваженим НКВД про те, що «релігія – опіум для народу». Їм заборонили проводити уроки релігії в школах, здійснювати відправи у масових місцях, брати участь у громадському житті та ін.

Влада робить усе, щоб ліквідувати УГКЦ. Але отці Яким, Северіян і Віталій не мовчать, продовжують жертовно служити Богу і людям.
Та початок війни 22 червня 1941 р. між гітлерівською Німеччиною і Радянським Союзом приніс на Галичину нову хвилю репресій щодо мирних жителів з боку НКВД. За наказом із Москви, перед відступом більшовики нещадно розправляються у тюрмах з тими, хто туди потрапив. Перед самим приходом до Дрогобича німецьких військ НКВД заарештовує священиків Якима, Северіянина і Віталія, яких піддає жахливим катуванням і страті…

* * *

У ролях задіяні актори Львівського академічного музично-драматичного театру ім. Ю.Дрогобича (директор Микола ГНАТЕНКО), у масових сценах – представники самодіяльних театрів ім. Лесі Українки Народного дому ім. І.ФРАНКА (худ. керівник Віталій МЕЛЬНИЧУК) та «Альтер» (худ. керівник Андрій ЮРКЕВИЧ), Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю «Верховина» (директор Любов СТАДНИК), прості дрогобичани. Кінозйомки і монтаж здійснила студія «Вест Арт» (керівник Дмитро КОШЛАНЬ).

* * *

Перед початком показу фільму «Дрогобицька Голгофа. Реквієм» усіх присутніх у залі поблагословив єпископ-помічник СДЄ УГКЦ Григорій КОМАР.

А уже після перегляду знакового для нашого міста фільму своїми враженнями поділилась, зокрема, заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Ірина ГАВРИЛЮК.

Декан Дрогобицький отець Іван ПАНЬКІВ наголосив на важливості поширення фільму, щоб правдиву історію знали не тільки не Дрогобиччині, але й в усій Україні.

Заступник директора з фінансових питань ГКК «Карпати», знаний громадський діяч Петро Суда, приймаючи вдячність на адресу колективу відомої трускавецької оздоровниці за підтримку стрічки, розповів, які емоції у нього викликала, практично, документальна картина.

Згодом заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Ірина Гаврилюк, заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар та організатори дійства вручили численні подяки людям, які долучилися до створення кінострічки.

P. S.
Фільм «Дрогобицька Голгофа. Реквієм» братиме участь у кінофестивалі «Корона Карпат», що пройде 7-10 листопада ц.р. у Трускавці. Показ відбудеться у Музеї історії курорту 8 листопада о 16:00.

 

 

<<< Повернутись  

 

Залишити коментар

Blue Captcha Image
Refresh

*

Designed and assembled by IGMA-2012