2019-08-29 ІV церемонія вручення Міжнародної премії імені Івана ФРАНКА

69245217_2488128818133895_5694405591091380224_n

ДРОГОБИЧ.   27 серпня, у 163-і роковини від дня народження Івана Франка ,  у Дрогобичі  відбулась ІV церемонія вручення Міжнародної  премії імені Івана ФРАНКА

Серед почесних гостей – директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус, окремі члени міжнародного журі, до якого, до речі, увійшло 12 вчених із університетів України, США, Австрії, Італії, Словаччини та Польщі, номінанти, чиї праці були високо оцінені, але не набрали необхідної кількості балів для перемоги, представники місцевої влади, духовенство, меценати, що активно підтримують діяльність Фонду. На жаль, не прибув цьогоріч до Дрогобича внук Івана Франка – Роланд Франко, натомість у святковій залі були присутні онуки сина Франка – Петра.
На здобуття премії у 2019 році було подано 27 наукових робіт із 22 університетів світу.
Лауреаткою міжнародної премії імені Івана Франка  стала доктор філології Міланського університету Марія Грація Бартоліні (Італія), авторська монографія якої «Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості  Г.С. Сковороди» здобула перемогу в номінації «За вагомі досягнення у галузі україністики».
При цьому в номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» жодна з робіт-номінантів на міжнародну премію імені Івана Франка не набрала необхідну кількість балів, які визначені положенням про премію.
Відкрив церемонію нагородження голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Вітав поважну аудиторію на правах господаря Дрогобицький міський голова Тарас Кучма.
На значенні Міжнародної премії у поширенні спадщини великого Каменяра акцентувала увагу присутніх ректор ДДПУ ім. І. Франка, проф. Надія Скотна. Дрогобицький вчений, проф. Михайло Шалата пригадав імена лауреатів Міжнародної премії ім. І. Франка попередніх років, розповів про широку географію номінантів, рецензентів, експертів, членів журі. Директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус наголосив, що 2019 рік для Фонду був насиченим і цікавим: вуличний фестиваль «Країна Франкіана» у Києві, ІІ Всеукраїнський мистецький конкурс «Стежками Каменяра», нова експозиція до 130-річчя сина Івана Франка – Тараса Франка.

По-особливому тепло сприйняв зал виступ члена журі з Італії Сімоне ДЕЛЕЗЕ, який звернувся до присутніх українською мовою. Згодом такою ж чистою милозвучною українською дякувала міжнародному журі за увагу до своєї праці переможниця Марія Грація Бартоліні.
На завершення церемонії іноземні гості та регіональна місцева влада поклали квіти до пам’ятника Іванові ФРАНКУ, який навіть після своєї смерті впродовж віків популяризує Україну у світі.

<<< Повернутись  

 

Залишити коментар

Blue Captcha Image
Refresh

*

Designed and assembled by IGMA-2012