2019-07-17 НАРОДНИЙ ГОЛОС НА ЗАХИСТ ВІТАЛІЯ МАРКІВА

1

ЗА МАТЕРІАЛАМИ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
Народного депутата України
Богдана МАТКІВСЬКОГО

СПРАВА УКРАЇНСЬКОГО НАЦГВАРДІЙЦЯ
ВІТАЛІЯ МАРКІВА
НАБРАЛА СВІТОВОГО РОЗГОЛОСУ

О Б С Т А В И Н И,
ЗА ЯКИХ ЗАГИНУВ
БІЛЯ ГОРИ КАРАЧУН
ІТАЛІЙСЬКИЙ ЖУРНАЛІСТ АНДРЕА РОККЕЛЛІ

Ч О М У
І  З А  Щ О
ЖОРСТКИЙ, НЕПЕРЕДБАЧУВАНИЙ ВИРОК
ДЛЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНСЬКОЇ ЗЕМЛІ?

Справа українського військовослужбовця першого батальйону оперативного призначення ім. С. Кульчицького Нацгвардії України Віталія Марківа, якого звинувачують у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі, набула світового розголосу. Пікети біля Міністерства юстиції Італії, італійського посольства у США, масові українські флешмоби, — все це у відповідь на вирок суду, який ув’язнив Віталія Марківа на 24 роки, хоча італійська прокуратура вимагала 17 років позбавлення волі. Активно захищають українського військовослужбовця й побратими з добровольчого батальйону.

Зокрема, 15 липня народний депутат України Богдан Матківський, який у 2014 році очолював підрозділ, де служив Марків, дав прес-конференцію, де розповів про нюанси справи, за якою, безперечно, відчувається рука Москви.

* * *

КОМЕНТАРІ З ПЕРШИХ УСТ

Богдан Матківський:
У 2017 році Віталій поїхав до Італії, аби навідати матір. 30 червня 2017 року в аеропорту м. Болонья поліція Італії заарештувала Марківа за підозрою у причетності до вбивства італійського журналіста Андреа Роккеллі разом із його російським колегою Андрієм Мироновим, які загинули внаслідок мінометного обстрілу у травні 2014 року поблизу міста Слов’янська.

Від часу затримання український військовий перебуває в ув’язненні у Павії. У листопаді 2017 року суд відмовився змінити Маркову запобіжний захід і відпустити його під домашній арешт. Розслідування справи італійською прокуратурою було завершене у травні 2018 року, перше засідання суду розпочалося 6 липня в місті АссізіА 12 липня був винесений вирок, без оприлюднення мотиваційної частини.

Особовий склад та ветерани батальйону оперативного призначення (резервного батальйону) імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького вважають дану справу політично заангажованою та направленою на дестабілізацію українсько-італійських відносин.

* * *

Які ж кроки треба зробити на державному рівні?

Насамперед, вважає Б. Матківський, створити Координаційний центр з напрацювання дій щодо звільнення Віталія Марківа.

 

<<< Повернутись  

 

Залишити коментар

Blue Captcha Image
Refresh

*

Designed and assembled by IGMA-2012