2019-06-24 ДЕНЬ СКОРБОТИ І ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ВІЙНИ В УКРАЇНІ

1

ДРОГОБИЧЧИНА 

22 червня,
меморіальний комплекс “ТЮРМА НА СТРИЙСЬКІЙ”

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні дрогобичани вшанували пам’ять жертв комуністичного терору. Скорботний захід відбувся традиційно на території меморіального комплексу “Тюрма на Стрийській”. Скорботну панахиду відслужили священнослужителі УГКЦ на чолі з владикою Ярославом ПРИРІЗОМ.

Звертаючись з промовою до учасників скорботного дійства, Ярослав Приріз провів паралель між подіями 1941 року, коли знищували українську інтелігенцію, та подіями сьогодення, коли кагебістські посіпаки прагнуть реваншу, відміни закону про українську мову, спотворення історії, шляхом маніпуляцій через ЗМІ.

Загиблих у другій світовій війні вшанували пересічні громадяни, заступники міського голови Дрогобича Ігор ГЕРМАН та Володимир КОЦЮБА, депутат ВРУ Богдан МАТКІВСЬКИЙ, депутат ЛОР Михайло ЗАДОРОЖНИЙ, голова Дрогобицької райради Михайло СІКОРА, ректорка ДДПУ імені Івана Франка Надія СКОТНА.

***

Михайло СІКОРА:

«Сьогодні в Україні відзначають День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. А в Дрогобичі навіть небо ридало проливним дощем, коли в Меморіалі «Тюрма на Стрийській» єпископ СДЄ УГКЦ Ярослав ПРИРІЗ наголосив, що реванш промосковських сил є зневагою пам’яті закатованих у цьому приміщенні енкаведистами невинних жертв. Нагадаємо, що московські кати замордували тут 1200 людей. Коли в 1990 році з ініціативи Мирона Бучацького тут проводили розкопки, серце розривалося від побаченого. Невже нам цього замало, щоби зрозуміти: з Москвою нам не по дорозі!»

<<< Повернутись  

 

Залишити коментар

Blue Captcha Image
Refresh

*

Designed and assembled by IGMA-2012