2019-05-08 НЕЗАГОЄНА РАНА УКРАЇНИ…

1

8 ТРАВНЯ  ДЕНЬ   ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

СКОРБОТНЕ ВІЧЕ У ДРОГОБИЧІ

Пам’ятна дата приурочена до дня капітуляції нацистської Німеччини – 8 травня 1945 року. Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення 8 травня є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».

У Другій світовій війні
загинув майже кожен другий українець.
2,5 млн людей вивезли на примусові роботи до Німеччини.
Війна зруйнувала більшість великих та малих міст України.
Без даху над головою залишилося близько 10 млн осіб.
Україна постраждала більше, ніж будь-яка інша країна Європи.

* * *

8 травня, 2019,
15:00 година,
Дрогобич, “Стіна плачу”.
Уже традиційно небайдужі дрогобичани разом з духовенством та представниками влади збираються у цьому символічному місці, аби вшанувати жертв Другої світової війни. Голосом національної скорботи стала ведуча пам’ятного заходу Алла Мельничук.

До присутніх звернувся о. Василь Нестер, який закликав проникнутися великою жертвою – свідомою чи несвідомою – тих, хто загинув на фронтах, в катівнях, в, так званому, мирному тилу.

Мирний тил – це теж війна.
Вчорашній дим з`їдає очі.
На сонці в небі – сивина,
Як біль від ста,
Як біль від ста
Запитань з ночі.

Йосип ФИШТИК

***

На кривавому місці, де у роки Другої світової війни німецькі окупанти страчували мирних дрогобичан, панахиду відслужили священнослужителі на чолі з отцем Іваном ПАНЬКІВИМ.

Опісля спільно з дрогобичанами перший заступник міського голови Дрогобича Ігор ГЕРМАН та заступник міського голови, керуючий справами виконкому Володимир КОЦЮБА поклали квіти до пам’ятного знаку «Стіна плачу».

***

Депутат облради кількох попередніх скликань Віра БАЙСА, звертаючись до слухачів радіо «Франкова земля», наголосила, що саме сталінський режим – найжорстокіший у світі. І про це треба пам’ятати, бо культ Сталіна в останні роки почав активно відроджуватися.

<<< Повернутись  

 

Залишити коментар

Blue Captcha Image
Refresh

*

Designed and assembled by IGMA-2012