2019-03-15 ВУЛИЦЯ ПРАВДИ, ДОБРА І ЛЮБОВІ

021021

ОСЬ ТАК ОБРАЗНО МОЖНА СКАЗАТИ ПРО ВУЛИЦЮ
У НОВОЗБУДОВАНОМУ КВАРТАЛІ ДРОГОБИЧА,
НАЗВАНУ НА ЧЕСТЬ ОТЦЯ СОФРОНА ЯЦИКІВА

 Новоствореній вулиці, яка розміщена у новозбудованому кварталі індивідуальних забудов в районі вул. Паркової, присвоєно назву імені отця-ієромонаха Софрона ЯЦИКІВА.

 Відповідне рішення одноголосно прийняла Дрогобицька міська рада на черговій сесії 11 березня 2019 року.

 Цю мрійливу новину віддавна виношували тисячі мирян не лише Франкового краю, а й усієї Галичини та України. Звертаючись до колег – депутатів, голова постійної комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту, туризму, інформації, праці та соціального захисту населення міськради Олег ДАЦЮК наголосив, що ім’я отця Софрона Яциківа – яскравий приклад безкорисливого, жертовного служіння Господу Богу.

 Цьогоріч 8 березня отцю Софрону Яциківу, який був одним із сподвижників будівництва церкви Вознесіння Господнього у Дрогобичі,  виповнилося б 75 років.

Довідка:
 Ієромонах Софроній Симеон Яциків народився 8 березня 1944 року в с. Мости Городоцького р-ну. Таїнство хрещення та миропомазання прийняв у храмі св. арх. Михаїла с. Мости.

 Вічні обіти склав 3 жовтня 1976 року. Відтак навчався у підпільній Львівській семінарії. Освящення прийняв з рук владики Софрона (Дмитерка) 27 жовтня 1991 року.

 о. Софрон був призначений на служіння в Дрогобич, до зруйнованих на той час храму і монастиря Святих апостолів Петра і Павла. Відновленням духовних споруд отець займався разом з ігуменом о. Лаврентієм (Любомиром Івасечком).

 Упродовж 1992–2014 рр. ієромонах Софрон виконував душпастирське служіння в парафії Вознесіння Господнього м. Дрогобича, був капеланом Дрогобицької міськрайонної «Просвіти», натхненно працював зі студентською молоддю в коледжах міста. Багато літ проповідував в теле- та радіоефірі ТРК «Алсет», у передачах радіо «Франкова земля».

 У Дрогобичі о. Софрон самовіддано поринув у просвітницьку та душпастирську діяльність: викладав християнську етику в місцевих навчальних закладах, співпрацював із громадськими організаціями. Водночас заснував  нову парафію й збудував, разом з громадою Церкву – Вознесіння Господнього. Парафія під проводом славного пастиря розквітала, за участю якого було створено Апостольство молитви, Марійську дружину, де проводились реколекції та прощі, діяла катехизація,

 Отець Софрон (Симеон) Яциків відійшов у засвіти 25 вересня 2014 року в м. Дрогобичі на 71-му році життя, 47-му чернечого покликання, 23-му священнослужіння. Ось як тепло про Великого жертовника краю відгукнувся Журнал «Місіонар»: «Про нього варто пам’ятати, учитися від нього, слухати його слово, удивлятися в його світлий погляд. Він монах-аскет, але водночас тричі поспіль отримував звання «Людина року» у місті Дрогобичі. Спадщина отця Софрона ще не вповні вивчена, досліджена й оцінена…» 

 Отож запитаймо себе: чи не згубили ми у пам’яті золоті зерна, які засівав на рутинну ниву високого церковного Чину отець Софрон Яциків?
Нова вулиця його імені – перша дещиця, аби поменшало забутих плям на карті людської пам`яті і незгасимої вдячності за самозречення та жертовні земні подвиги.

<<< Повернутись  

 

Залишити коментар

Blue Captcha Image
Refresh

*

Designed and assembled by IGMA-2012