2019-03-11 МІЖ ЖИТТЄВИМИ та НАУКОВИМИ РЯДКАМИ

1

ПАМ`ЯТІ ВИДАТНОГО УКРАЇНСЬКОГО ВЧЕНОГО,
СЛАВНОГО ПЕДАГОГА, ГЛИБОКОДУМНОЇ ЛЮДИНИ -
ЛЮДМИЛИ КРАСНОВОЇ

НАПЕРЕДОДНІ СОРОКА ДНІВ
З ЧАСУ ВІДХОДУ ЛЮДМИЛИ ВОЛОДИМІРІВНИ
У ЗАСВІТИ

ЖИТТЯ
У ПРОМОВИСТИХ РОЗДІЛАХ

  13 лютого на 95-му році життя відійшла у вічність КРАСНОВА Людмила Володимирівна, доктор філологічних наук, професор кафедри світової літератури філологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка, академік Академії наук вищої освіти України, Лауреат премії ім. П. Волинського; Лауреат Почесної відзнаки Я. Мудрого за значний  здобуток у галузі науки і техніки. Депутат дрогобицької міської ради чотирьох скликань.

***

Народилась Людмила КРАСНОВА  29 вересня 1924 року в м. Києві. Отримала філологічну освіту у Львівському університеті ім. І. Франка у 1945-1950 рр, паралельно працюючи лаборантом кафедри англійської філології. Розпочала педагогічну діяльність вчителем мови та літератури в середній загальноосвітній школі Самбірського району. У 1958 р. захистила кандидатську дисертацію.

Упродовж  54 років (з 1961 по 2015 рік) працювала в Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. І. Франка. З 1973 по 1984 рр. завідувала кафедрою світової літератури, а з 1971 по 1973 р. обиралась деканом філологічного факультету.

Захистила докторську дисертацію в 2001 р. Нагороджена дипломом і медаллю Вищої освіти України (Київ, 2008). Удостоєна нагороди за багаторічну сумлінну працю у вищій школі та за значні наукові досягнення. Ветеран війни і праці. Удостоєна нагрудного знаку «Відмінник народної освіти», медалі «За успіхи в науково-педагогічній діяльності» АН вищої освіти України (2010).

***

Автор 150 наукових розвідок, монографій, підручників, посібників. Серед них – «Словник метамови інтерпретатора художнього тексту» (у співавторстві з М. Демським – 1994); «Словник юного гуманітарія» (2007); Словник літературознавчих термінів» (у співавторстві з М. Дубиною – 2009); монографія «Поетика Александра Блока. Очерки» (Львів, 1973); дві монографії про творчість Ліни Костенко (2000, 2001); монографія «Іван Франко – Анна Ахматова: «Зів’яле листя». Поетика перекладу» (2008). В арсеналі досліджень – монографія «До проблеми аналізу та інтерпретації художнього твору»; ряд посібників з теорії літератури; розділи у підручниках із зарубіжної літератури для 11 класів (2000, 2001).

Автор численних наукових публікацій, в тому числі в журналі «Слово і Час» (1995, 1997, 1999, 2001). На пошану Людмили Володимирівни виданий бібліографічний покажчик (2011).

***

Була одружена і щасливо прожила в шлюбі майже півстоліття. В любові та мудрості виростила доньку, внучку та онука. Оточила своєю опікою п’ятьох правнуків. Виховала плеяду педагогів: донька, внучка, внук та правнучка отримали педагогічну освіту.

Людина з великої літери, великий професіонал, відомий вчений, талановитий педагог, мудрий наставник, віддана дружина військового, мати, бабуся, та прабабуся. Людмила Володимирівна багато винесла страждань, пережила війну та репресії, але була щасливою, реалізувала себе у багатьох сферах життя, залишившись у вдячній памяті рідних, близьких, колег, друзів, студентів.

 Із сумом, онука Олена Бистрова –  доктор філологічних наук, професор ДДПУ ім. І. Франка.

***

У ВИПУСКУ
ЗІ СЛОВОМ  СКОРБОТИ,
НАДІЙ, ОДВІЧНИХ СПОДІВАНЬ
У НЕМЕРКНУЧІСТЬ
СПОВІДАЛЬНО-НАУКОВОГО ЧИНУ  -
РЕКТОР ФРАНКОВОГО УНІВЕРСИТЕТУ (Дрогобич),
проф. НАДІЯ СКОТНА;
проф., ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ
МИКОЛА ЗИМОМРЯ

<<< Повернутись  

Один коментар на
«2019-03-11 МІЖ ЖИТТЄВИМИ та НАУКОВИМИ РЯДКАМИ»

Олена пише:
11.03.2019 в 15:30

Глибоко вдячна за шану пам’яті Людмили Володимирвни! Звучали прекрасні слова Надії Володимирівни, Миколи Івановича, Йосипа Івановича та самої Людмили Володимирівни!

 

Залишити коментар

Blue Captcha Image
Refresh

*

Designed and assembled by IGMA-2012