2019-02-13 У ДРОГОБИЧІ ВІДКРИТО МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ НА ЧЕСТЬ ГЕРОЇЧНИХ БОРЦІВ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ

1

ЗУСТРІЧ З ГЕРОЯМИ,
ЯКІ ВІДДАЛИ СВОЄ ЖИТТЯ
ЗА МАЙБУТНЄ НАЦІЇ

НЕПРОМИНАЛЬНА ПАМ’ЯТЬ
ДЛЯ УСІХ НАЩАДКІВ

Знакова подія відбулась у ці дні у Дрогобичі.
На вулиці Лесі Українки, 2, у будинку, в якому розміщується бібліотека ДДПУ ім. Івана Франка, відкрито меморіальну Дошку на честь героїчних борців Української нації.

Тут у липні-вересні 1941 року містився обласний провод ОУН (б) Дрогобиччини, в якому як керівники працювали Андрій ШУКАТКА (1918-1943р.), Володимир КОБІЛЬНИК (1904-1945р.), Василь НИКОЛЯК (1912-1944р.).

Андрій ШУКАТКА – обласний провідник ОУН Дрогобиччини в 1941–1942, відряджений для роботи на Східну Україну, де наступного року загинув від рук окупантів.
Його наступник Василь НИКОЛЯК був активним учасником визвольного руху ще під час польського панування. У 1941 році саме він ініціював проголошенння відновлення Української держави у Дрогобичі, а з 1942 р. очолив місцевий провід ОУН.
У 1944 В. Николяк загинув у нерівному бою з червоними окупантами.

Знаковою є постать Володимира КОБІЛЬНИКА – доктора медичних наук, інтелектуала, краєзнавця.
Він став активним учасником ОУН одразу після її створення 1929 року, а під час Другої світової очолював підпільну боротьбу на Дрогобичині.
Володимир Кобільник загинув у нацистському концтаборі.

Голова дрогобицького осередку Національного корпусу Ігор Бараняк наголосив на важливості вшанування героїв визвольних змагань, які безкомпромісно боролися одразу проти двох могутніх тоталітарних імперій: Радянського Союзу та ІІІ Рейху.

*** 

У програмі
діячі та активісти суспільно-патріотичного чину –
Мирослав ГЛУБІШ, Тарас ГЕНТОШ, Тарас МЕТИК, Любомир  СІКОРА, Ігор РОЗЛУЦЬКИЙ.
Голова дрогобицького осередку Національного корпусу Ігор БАРАНЯК, представники духовенства, громадськості та молодіжного крила місцевого осередку.

<<< Повернутись  

 

Залишити коментар

Blue Captcha Image
Refresh

*

Designed and assembled by IGMA-2012